نکات کلیدی برای درج میزان پیشرفت:

1.       از مرورگر کروم استفاده کنید.

2.      درج میزان پیشرفت، دلیل انحراف و بارگذاری مستندات، فقط برای فعالیتهایی که تاریخ آنها شروع شده است درج فرمایید در غیر این صورت با خطا مواجه خواهید شد.

3.      هرگونه عدم امکان درج اطلاعات را اول با سایر مسئولان پایش دانشگاه و سپس با مدیر پایش دانشگاه در میان بگذارید. اگر یک مشکل فقط برای شما ایجاد شده است، احتمالا میتوانید با کمی پرس و جو داخل دانشگاه آن را برطرف کنید. اما اگر یک مشکل مربوط به همه مسئولان پایش دانشگاه است، حتما به ما اطلاع بدهید.

4.      در آغاز هر ماه سامانه پیش بینی‌ها محاسبه می شود  و لذا داشبورد همه حوزه‌های همه دانشگاه‌ها منفی‌تر از قبل شده‌اند. نگران نباشید. با درج اطلاعات مربوط میزان انحراف منفی داشبوردها دوباره کاهش خواهد یافت.

5.      تا پایان مهلت درج اطلاعات داشبوردها محاسبه نمی شود . و مقدار صحیح را نشان نمی دهد . لطفا این مساله را روسای محترم دانشگاه‌ها، مدیران پایش و قائم‌مقام‌ برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها مد نظر داشته باشند.

6.       میزان پیشرفت را با توجه به پیش بینی درصد درج فرمایید.

7.       (میزان انحراف خوداظهاری) هیچ ارتباطی با (مستندات و شواهدی )که بارگذاری می کنید ندارد. میزان انحراف خوداظهاری صرفاً برپایه دو عدد محاسبه می‌شود: «میزان پیش‌بینی» (که سامانه محاسبه میکند) و «میزان پیشرفت» (که شما اظهار و درج می کنید).

8.      ارزیابی انطباق توسط واحدهای وزارتخانه انجام و درصدهای مربوطه درج می گردد.

·        گروه تلگرام اطلاع رسانی سامانه پایش برنامه عملیاتی به نشانی زیر ایجاد شده است. لطفا از طریق لینک زیر به این گروه بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/B0y3Fj6xzW9hltFujEVz-g

·        در زمان بروزرسانی ، سامانه به طور موقت از دسترس خارج میشود و طبعاً برای شما مشکلاتی ایجاد میشود.

 
·        راهنمای ورود اطلاعات در سامانه برنامه ریزی :

        آدرس سامانه پایش : hop.behdasht.gov.ir

        پس از ورود به صفحه اول با درج شناسه و رمز عبور به سامانه وارد می شوید

        سمت راست این صفحه دو آیکن” عناوین برنامه عملیاتی” و” ورود اطلاعات عملکردی ” مشاهده می شود

        با کلیک روی ” عناوین برنامه عملیاتی” می توانید به ”اهداف کلی”و”اهداف کمی”و برنامه ها” دسترسی پیدا کنید

        با کلیک روی ” ورود اطلاعات عملکردی” به فعالیت ها دسترسی خواهید داشت

        پس از انتخاب هر کدام از اهداف،برنامه یا فعالیت ها ،روی صفحه اصلی جدول مربوط به آن را ( بسته به انتخابی که داشته اید) مشاهده می کنید

        با کلیک روی کلمه ” جستجو” که بالای جدول مشاهده می شود و انتخاب گزینه ”معاونت”در سمت چپ  و سپس انتخاب حوزه مربوط به خود(کلیک روی کشوی سمت چپ کادر سمت راست حوزه ها لیست می شوند)  و در نهایت مجددا کلیک روی کلمه ” جستجو” جدول مربوط به حوزه خود را مشاهده می کنید.

        عجالتا از طریق «جستجو» محدود کنید تا انشاءالله  به طور مرکزی و یکجا، کل دسترسی ها  اصلاح گردد.

        علامت زنگوله و پرچم بالا سمت چپ در آینده کاربرد خواهد داشت. لطفا فعلا آنها را نادیده بگیرید. بعداً به کار خواهند آمد و توضیح خواهیم داد.

        اگر با انحراف مواجه شديد، دليل انحراف را ذكر كنيد

        وقتي از محل درج اطلاعات عملكردي برويد و آپلود مستندات را كه بزنيد، نشانگرها را مي بينيد

        از مسئولان پایش این حوزه‌ها خواهشمند است  در سامانه لاگین کنند و برشها را چک کنند.

        از مرورگر chrome استفاده کنید و  قبل از چک کردن، حتماً از قسمت هیستوری cache مرورگر خود را پاک کنید.

        درج میزان پیشرفت + بارگذاری مستندات و شواهد + درج دلیل انحراف،  از یکم تا دهم هر ماه میسر است .

        اگر در مورد محتوای برنامه عملیاتی در حوزه «بازرسی« نظرات یا پیشنهادات یا ابهاماتی دارید،  سه کار انجام بدهید.

اگر برنامه ای را نمی توانیم اجرا کنیم :

1)       هر برنامه ای که دانشگاه از نظر نیروی انسانی، ساختار و تشکیلات، منابع انسانی، و ... نمی توانست  اجرا کند، میزان پیشرفت برنامه را یک یا صفر ذکر کنید. آنوقت سامانه برای شما انحراف منظور می کند. دلیل انحراف را خیلی صریح بنویسید: «عدم تطابق این برنامه با ساختار و تشکیلات دانشگاه«یا عدم وجود نیروی انسانی کافی در دانشگاه برای اجرای برنامه.

 اگر فکر می کنید برنامه ای قابل اجرا نیست،  دلیل انجراف آن را نیز به طور مستند بنویسید.

 

2)       در داخل سامانه روی فعالیت مذکور نظر بگذارید. به زودی این امکان را ایجاد میکنیم که هرگونه نظر، پیشنهاد یا دیدگاه یا انتقاد خود در خصوص فعالیتها را همینجا داخل سامانه بگذارید. (فعلا فعال نیست)

3)       از طریق صورت جلسات تحلیل پیشرفت ماهانه، مراتب را به اطلاع معاونت برنامه ریزی و امورحقوقی /اداره‌کل متناظر خود در ستاد وزارتخانه برسانید.

 

        فعالیت هایی درج شده  در سامانه با فعالیت  های مربوط به دانشگاه علوم پزشکی شیراز تطبیق داشته باشد .

        طبق مطالب مندرج درکتابچه برنامه عملیاتی:.......هرجا خانه ی مربوط به دانشگاه بارنگ سفیدمشخص شده است به این معناست که ان فعالیت دارای برش دانشگاهی می باشد.هرجاهردوخانه ی مربوط به ستاد ودانشگاه بارنگ سفیدمشخص شده است به معنای فعالیت مشترک بین ستاد ودانشگاه ها می باشد

وظابف مسئول پایش:

1) درج میزان پیشرفت هر ماه (ظرف یکم تا دهم ماه بعد آن)

2) بارگذاری مستنداات وشواهد دال بر پیشرفت آن فعالیتها

 3) درج دلیل انحراف در صورتی که از برنامه عقب باشد.

        درصد پیش بینی مطابق شیوه نامه عبارت است از زمان از دست رفته یک فعالیت تقسیم بر کل زمان آن فعالیت. چه کسری از کل زمان یک فعالیت از دست رفته است؟ و همان عدد را بر مبنای درصدبه عنوان «پیش‌بینی» اعلام میکند.

 

        مثلا اگر یک فعالیت 4 ماه زمان گذاشتیم. از ابتدای فروردین تا انتهای تیرماه. دریکم تیرماه، 3 ماه از 4 ماه این فعالیت گذشته است. سه را تقسیم بر 4 میکنیم. به درصد بیان میکنیم. پس پیش بینی این فعالیت معادل 75 درصد است.

        سامانه امکان تعریف کاربر برای کارشناسان دانشگاه را دارد، ولی برای واحدهای تابعه (بیمارستانها، شهرستانها و ...) را ندارد. بنابراین هر کجا نیاز است، لطفا خودتان اطلاعات را از واحدهای زیرمجموعه بگیرید و جمع بزنید و میانگین بگیرید. فعلا سامانه این امکان را  ندارد.

        هر فعالیتی که مربوط به ستاد وزارتخانه است شما میزان پیشرفت را صفر یا یک درصد درج کنید.سپس در ستون «دلیل انحراف» بنویسید: عدم ابلاغ آیین نامه صلاحیت حرفه‌ای از سوی ستاد وزارتخانه

        ماوس (نشانگر) را روی یک فعالیت قرار بدید، هدف کلی و هدف کمی و برنامه مربوط به آن فعالیت ذکر می شود

        با درج عدد صفر در میزان پیشرفت گزینه علت عدم پیشرفت فعال نمیشود و باید حداقل عدد یک ثبت شود تا فعال شود.کنترل f5را بزنید. نهایتاً اگر نشد فعلا از همان عدد یک استفاده کنید.

        همکاران عزیز، جلوی هر فعالیت، یک علامت تعجب با سوال گذاشته شده که اگر ماوس (نشانگر) را روی آن نگه بدارید، هدف کلی + هدف کمی + برنامه مربوط به آن را نشان می‌دهد.اگر علامتی بجز علامت تعجب با سوال هست، یعنی برنامه و هدف کلی و کمی به فعالیت متصل نشده است. بعد اصلاح می شود.

        برای فعالیتی که تاریخ شروع آن نرسیده است، سامانه دسترسی نمیدهد.

اگر عنوان فعالیت کامل مشخص نیست:

        در سامانه بالا سمت راست، يك دكمه راه راه هست. کلیک نمایید تا نوار آبی رنگ محو بشه و جا باز بشه.

        براي فعاليتهايي كه مغايرت ندارند، مطابق مجلد برنامه عملياتي ميزان پيشرفت را درج كنيد مغايرتها را اعلام فرمایید تا سریعا حذف شود .

        هر حوزه ای که نشانگر برای آن درج نشده با هماهنگی واحد متناظر در وزارت و با صلاحدید معاونت محترم مستندات اضافه گردد.

        با رمز و نام کاربری که در اختیار دارید ، چند کاربر می توانند کار کنند اگر نیاز به معرفی کاربر دارید  به مرکز تحقیق و توسعه سیاستهای دانشگاه  خانم زارع مراجعه نمایید .

 

 

چگونه مستندات را بارگذاری کنیم؟


 


  تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-5-19 8:57        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ